Bangkok / Angkor Wat Kambodża/ Chiang Mai / Rayong(14 dni)

Trwa ładowanie dużej animacji.

Jeśli zdjęcia w tym miejscu nie załadowały się, odśwież stronę

Dostępność oferty

Dzień 1

 • Przylot do Bangkoku

  Spotkanie z Waszym prywatnym kierowcą. Transfer do hotelu, w którym spędzicie 3 noce.

  Hotel znajduje się tuż nad jednym z niezliczonych kanałów. Położony idealnie pod względem zwiedzania miasta.  Blisko do najwazniejszych atrakcji turystycznych: Wielkiego Pałacu, Świątyni Leżącego Buddy, Świątyni Brzasku, dzielnicy chińskiej, wielu „tematycznych” bazarów (kwiatowego, rybnego itd) . Spacerem do wielkiej rzeki Chaopraya. 5 min do znanej od 30 lat ulicy backpackers – Khaosan Road. A na uliczkach wokół hotelu – wiele knajpek i ulicznych stoisk oferujących nieprzebrane specjały słynnej tajskiej kuchni.

  Wieczorem zapraszamy na tajski masaż – idealny relaks w dniu przylotu.

  + zobacz więcej zdjęć

Dzień 2

 • Zwiedzanie Bangkoku

  Po śniadaniu, o 9.00, spotkanie z prywatnym przewodnikiem. W programie zwiedzanie Bangkoku. Tramwajem wodnym udacie się na zwiedzanie kompleksu Grand Palace (Wielkiego Pałacu). W kompleksie znajduje się siedziba Króla oraz najważniejsza dla Buddystów swiątynia - Wat Phra Kaew. Następnie przejdziecie do świątyni Wat Pho (Odpoczywajacego Buddy). Posąg leżącego Buddy długości 40 m i wysokosci 15 m robi niesamowite wrażenie. Następnie udacie się na lunch do lokalnej restauracji nad rzeką. Po lunchu przeprawa łodzią na drugą stronę rzeki i zwiedzanie Wat Arun – Świątyni Brzasku. To jedna z najstarszych swiatyń w Tajlandii. Składają się z 5 wież pokrytych ceramiką. Glówna wieża ma wysokość ponad 100 m. Po wejsciu stromymi schodami można podziwiać panoramę. Póżniej czas na ostatnią atrakcję wycieczki – Canal Tour - rejs małą łodzią (longtail boat) słynnymi kanałami. Tego dnia zobaczycie niesamowite kontrasty Bangkoku. Wzdluż kanałów prymitywne chatki sklecone z drewna i blachy. Często bez prądu. A opodal eleganckie wieżowce. Na ulicach trójkołowe tuk-tuki (rodzaj taksówek) i samochody najwyzszej klasy. Świetne nadziemne metro (BTS), a równocześnie 20-letnie autobusy bez klimatyzacji. I oczywiscie tysiące, tysiące skuterów. Na niektórych całe 4-osobowe rodziny, bywa, że z psem!

  Powrót do hotelu ok. 17.00

  + zobacz więcej zdjęć

Dzień 3

 • Całodzienne zwiedzanie poprzedniej stolicy Tajlandii – Ayutthaya

  Całodzienne zwiedzanie poprzedniej stolicy (1350 – 1767) Tajlandi – Ayutthaya. Miasto znajduje się na liście UNESCO. Po śniadaniu spotkanie z prywatnym kierowcą/przewodnikiem. Wyjazd ok. 8.30. W programie zwiedzanie: Bang-Pa-In (Letni Pałac Króla Rama V), świątynia Wat Phra Cheong z jednym z największych i najstarszych posągów Buddy.

  Przejazd do parku historycznego. Po przerwie na lunch Centrum Studiów Historii Ayutthaya. Następnie zwiedzanie: najwazniejszej świątyni – Wat Maha That (która była duchowym centrum w czasach Królestwa Ayutthaya), Wat Phra Si Sanphet – królewskiego pałacu.

  Ok. 16.30  rejs łodzią wokół Authhaya. Miasto tak naprawdę jest wyspą otoczoną trzema rzekami. I czas na powrót do Bangkoku.

Dzień 4

 • Przelot do Kambodży

  O 8.00  Kierowca zawiezie Was z hotelu na lotnisko, skąd odlecicie do Siem Reap w Kambodży. Po wylądowaniu transfer do hotelu, w którym spedzicie 3 noce.

  + zobacz więcej zdjęć

Dzień 5

 • Zwiedzanie Angkor – perły z listy UNESCO

  Zwiedzanie z prywatnym przewodnikiem Angkor – kolejnej perły z listy UNESCO.

  Angkor to dawna stolica potężnych Khmerów. Największe miasto świata przed nastaniem epoki przemysłowej. W XII w liczyło ponad milion mieszkańców. Na powierzchni 400 km2 znajduje sie niemal tysiąc świątyń.

  W programie zwiedzania na ten dzień:

  Angkor Wat - otoczona ponad 2 kilometrowym murem najważniejsza świątynia

  Angkor Thom – miasto zbudowane na planie idealnego kwadratu, w jego centrum: Bayon (Złota Świątynia, w której spoglada na nas 220 kamiennych, uśmiechniętych twarzy Buddy), Baphuon – ogromne wzórze świątynne, Terrace of the Elephants (Taras Słoni, wielki plac ozdobiony wieloma wykutymi w kamieniu sylwetkami słoni), Terrace of the Leper King (Taras Trędowatego Króla służący do kremacji zwłok członków rodziny królewskiej)

  Przerwa na lunch w lokalnej khmerskiej restauracji w dżungli.

  Ta Phrom – swiątynia z XVIII w poprzerastana wielkimi drzewami.

  Pre Rup – arcydzieło architekoniczne, z najwyższego tarasu mozna podziwiać piękna panoramę oraz słynne zachody słońca.

  + zobacz więcej zdjęć

Dzień 6

 • Całodniowa wyprawa - Tonle Sap Lake

  Całodniowa wyprawa na największe jezioro w Indochinach - Tonle Sap Lake. W porze deszczowej zajmuje powierzchnię 12 000 km2. Od 1977r jest na liście UNESCO jako Rezerwat Biosfery. Wokół jeziora mieszka 3 mln ludzi, którzy utrzymują sie głównie z połowu ryb. Część dnia spędzicie na łodzi oglądając niesamowitą panoramę, odwiedzając lokalne wioski. W jednej z nich przerwa na lunch.

  W drodze powrotnej wizyta w lokalnej fabryce pasty rybnej, na farmie kaczek oraz na plantacji ryżu.

  + zobacz więcej zdjęć

Dzień 7

 • Przelot i transfer do Chiang Mai

  Przed południem transfer na lotnisko Siem Reap. Lot do Bangkoku. Transfer z lotniska na dworzec kolejowy. Podróż nocnym, sypialnym pociągiem na północ Tajlandii, do Chiang Mai.

  + zobacz więcej zdjęć

Dzień 8

 • Chiang Mai

  Przyjazd pociągu do Chiang Mai rano, transfer do hotelu.

  Chiang Mai liczy ponad 700 lat. Leży 750 km na północ od Bangkoku. Główne atrakcje w mieście to malownicza „starówka”, nocny bazar, muzea.

  O 13.00 wyjazd na zwiedzanie Doi Suthep – najważniejszej swiątyni w okolicy. Położona na wzgórzu. Wchodząc na szczyt trzeba pokonać 300 stopni. Ze szczytu rozciąga się wspaniała panorama. 

  Następnie przejazd na wizytę w małych fabryczkach rękodzielników – Home Industries, gdzie powstaja recznie wyroby ze srebra, laki, jedwabiu i bawełny, ceramika, parasole i biżuteria.

  + zobacz więcej zdjęć

Dzień 9

 • Chiang Mai

  Zaraz po wczesnym śniadaniu wyjazd na Trekking w dżungli. W programie:

  Elephant Trekking – jazda na sloniach
  Wedrówka 2h do wodospadu. Lunch i relaks – kąpiel w wodospadzie.
  Bamboo Rafting – spływ rzeką na bambusowych tratwach.
  Wizyta w wiosce kobiet – długich szyi Long Neck Vilage

  + zobacz więcej zdjęć

Dzień 10

 • Thai Cooking Class

  Czas na słynna szkołę gotowania przepysznych tajskich potraw – Thai Cooking Class. Zajęcia trwają od rana do 16.30. A zaczniecie od asystowania nauczycielowi/kucharzowi przy zakupach produktów na targu.

  + zobacz więcej zdjęć

Dzień 11-13

 • 3dniowy RELAKS na plaży

  Po śniadaniu transfer na lotnisko. Lot do Bangkoku. Po przylocie transfer (prywatny kierowca) do Rayong 140 km na wschód od Bangkoku. W południe dojazd do resortu na prywatnej plaży. Pobyt w resorcie – 3 noce.

  Po intensywnych dniach czas na RELAKS przed powrotem do domu. Pobyt w resorcie 3 noce.

  + zobacz więcej zdjęć

Dzień 14

 • Transfer na lotnisko w Bangkoku

  Prywatny transfer na lotnisko w Bangkoku. Pora zalezna od czasu wylotu.

Cena łączna

Cena za 1 os = 1420 EUR

W cenie zawarte

 • Zakwaterowanie:
  3 noce w Bangkoku 
  3 noce w Siem Reap, Kambodża 
  1 noc w pociągu do Chiang Mai
  3 noce w Chiang Mai
  3 noce w Rayong

 • Śniadania każdego dnia.

 • Wszystkie opisane w programie wycieczki z angielskojęzycznymi przewodnikami.

 • Opłacone bilety wstępu na wszystkie opisane atrakcje, transport oraz lunch.

 • Transfery lądowe (prywatny kierowca, pociąg)

 • Lot do/z Siem Reap w Kambodży oraz lot Chiang Mai - Bangkok

 • Opłacony, lokalny tel komórkowy do kontaktu z naszym biurem (otrzymacie w 1-szym dniu).

 • Ubezpieczenie KL 30,000 USD  na terenie Tajlandii.

Cena NIE zawiera

 • Przelotu Polska - Bangkok - Polska.
 • Posiłków poza wymienionymi w programie.
 • Wszelkich wydatków osobistych oraz napiwków.

Kilka przydatnych porad:

 1. Limit bagażu na lotach krajowych to 20 Kg. Uważamy, że to w zupełności wystarczy. Wszystko, co w tropiku potrzebne to wyłącznie lekkie, letnie rzeczy.
 2. Jeśli planują Państwo wymianę walut (USD, EUR) to zwróćcie uwagę, aby banknoty były bez uszkodzeń. Najlepiej nowe edycje.
 3. Na drugiej wyspie - Koh Ngai - nie ma bankomatów !
 4. Na miejscu chętnie udzielimy wszelkich wyjasnień i porad. Dla Państwa wygody jedno z naszych biur znajduje się w "waszym" hotelu w Bangkoku. Ktokolwiek z hotelowej obsługi wskaże jak trafić do biura Excellent Thailand.

       Wiza do Kambodży - na lotnisku Siem Reap. Opłata 20 USD. Potrzebne 1 zdjęcie paszportowe.

Odwiedzisz miejsca:

Array

Resorts/hotele:

Hotel Bangkok

4* hotel znajduje się tuż nad jednym z niezliczonych w mieście kanałów.
Położony idealnie pod kątem zwiedzania miasta.  Blisko do najwazniejszych atrakcji turystycznych: Wielkiego Pałacu, Świątyni Leżącego Buddy, Świątyni Brzasku, dzielnicy chińskiej, wielu „tematycznych” bazarów (kwiatowego, rybnego itd) .
To wielki atut, gdyż Bangkok słynie również z......... korków.
Spacerem do wielkiej rzeki Chaopraya. 5 min do znanej od 30 lat ulicy backpackers – Khaosan Road.
A na uliczkach wokół hotelu – wiele knajpek i ulicznych stoisk oferujących nieprzebrane specjały słynnej tajskiej kuchni.

Na dachu hotelu basen, fitness oraz Spa - pierwsza okazja doswiadczenia tajskiego masażu.

Polecamy tajski masaż – idealny relaks w dniu przylotu.

Hotel Angkor

Hotel Chiang Mai

Hotel w orginalnym, tajskim stylu. Położony w sercu miasta. Spacerem na słynny Nocny Market oraz Walking Street.W hotelu na VI piętrze godny polecenia salon tajskiego masażu. Uwaga - trzeba umówić sie z wyprzedzeniem.
 

Hotel Rayong