Poradnik wycieczki-tajlandia.pl

Pogoda - kiedy jechać?

Tajlandia położona jest w strefie klimatu zwrotnikowego monsunowego. Temperatury rzadko spadają poniżej 25C. Rozróżniamy dwie główne dwie pory roku, czyli porę suchą oraz porę deszczową. Pory te wystepują jednak w innych okresach w rejonie Morza Andamańskiego (na południowym zachodzie) oraz na Zatoce Tajskiej (na wschodzie).

Co zwiedzić?

Poczytaj o tym, z czego słynie Tajlandia - o pięknych plażach, stolicy - Bangkoku, bajecznym krajobrazie, cudownej kulturze i ludziach.

Praktyczne porady

Zapoznaj się z praktycznymi poradami dotyczącymi m.in. pieniędzy i waluty Tajlandii. Poznaj przykładowe ceny, w tym ceny obiadów w restauracjach. Zastanawiasz się kiedy musisz starać się o wizę lub jak wygląda sprawa ze szczepieniami? Piszemy także o transporcie i taksówkach, komunikacji telefonicznej, religii, Królu, bezpieczeństwie, jedzeniu, restauracjach i napiwkach.

Tajska kuchnia

Poznaj czym charakteryzuje się kuchnia tajska. Jak w rzeczywistości wyglądają dania kuchni w Tajlandii? Zdjęcia pochodzą z lokalnych (przy naszym biurze) barów i restauracji, które bedziecie mieli okazje odwiedzić w pierwszym dniu po przylocie do nas do Bangkoku.