Zwiedzanie - co warto zobaczyć?

Plaże

Tajlandia słynie z cudownych plaż, łącznie ma 2600 km lini brzegowej. Czysty piasek, lazurowa i ciepła woda są znakomitym miejscem na udany relaks. Takie widoki są doskonałym plenerem wielu znanych produkcji filmowych, możemy je podziwiać oglądając filmy z Jamesem Bondem, produkcje amerykańskie, takie jak „The beach” z Leonardo Di Caprio oraz słynny „Most na rzece Kwai” z 1957 roku oraz wiele innych. Na piaszczystych plażach można korzystać z wielu dostępnych form aktywnego wypoczynku. Pomiędzy kolejnymi łykami orzeźwiająceko soku kokosowego można nurkować, pływać motorówką lub podziwiać niesamowitych kształtów klify z pokładu małych łódeczek leniwie utrzymujących się na przeźroczystej wodzie.

Bangkok

Stolicą kraju jest Bangkok, ponad czternastomilionowe miasto, które jest centrum kulturowym, naukowym, religijnym i ekonomicznym kraju. Do Bangkoku zjeżdżają ludzie ze wszystkich regionów Tajlandii, przez co wędrując jego ulicami możemy poznać wszystkie oblicza kraju. W harmonii współdziałają tutaj stare tradycje i nowe idee. Ogromna sieć autostrad łączy spokojne dzielnice mieszkaniowe z wieżowcami biurowymi w centrum miasta, obok których majestatycznie stoją starożytne świątynie i pałace. Na ulicach mijają się poważni bizmesmeni w garniturach z ubranymi w skromne szaty mnichami. Możemy skosztować znakomitych potraw w najlepszych, pięciogwiazdkowych restauracjach, a równie pyszny deser wybrać tuż obok na straganie ulicznym. Bangkok jest odzwierciedleniem duszy kraju, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Krajobraz

Tajlandię można podzielić na dwa główne regiony. Na północy wznoszą się majestatyczne góry, pokryte w większości dziewiczymi lasami. Największe pasmo Thanon Tong Chai jest domem dla wielu rzadkich gatunków roślin i zwierząt. Na północy mamy możliwość odwiedzenia farm ze słoniami, spotkania się oko w oko z wielkimi tygrysami, podziwiania pięknych i silnych węży. W środkowej części Kraj pokryty jest prawdziwą dżunglą, poprzecinaną drogami i torami kolejowymi. Sam Bangkok nazywany jest Wschodnią Wenecją, rzeka Chao Praya i liczne jej odnogi oraz rozwinięta sieć kanałów jest doskonałym środkiem transportu w mieście.
Będąc na południu możemy podziwiać niewiarygodnie ukształtowane skaliste wybrzeża, liczne jaskinie i zakamarki, ściany wznoszące się na setki metrów pionowo do góry.

Kultura – ludzie

Tajowie posiadają jedną z najdłuższych na świecie historii. Pierwsze wzmianki o istnieniu tajskiej krainy pochodzą z początków naszej ery, a cywilizacja rozwinęła się na początku drugiego tysiąclecia. Wielowiekowa historia zostawiła po sobie liczne ślady, które podróżując po kraju można znaleźć na każdym kroku. Tajowie mają ogromny szacunek dla pozostałych zabytków i historii, także tej najmłodszej, z okresu drugiej wojny światowej.
Tajowie są ludźmi przyjaznymi i spokojnymi. Jedynym problemem może się okazać bariera językowa. Tajowie rzadko posługują się językiem angielskim, dlatego w tym przypadku najlepiej się zdać na naszych przewodników, którzy pomagają w komunikacji.