Pogoda - kiedy jechać do Tajlandii?

Tajlandia położona jest w strefie klimatu zwrotnikowego monsunowego. Temperatury rzadko spadają poniżej 25C. Rozróżniamy dwie główne dwie pory roku, czyli porę suchą oraz porę deszczową. Pory te wystepują jednak w innych okresach w rejonie Morza Andamańskiego (na południowym zachodzie) oraz na Zatoce Tajskiej (na wschodzie).

Na Morzu Andamańskim znajdują się wyspy: Phuket, Koh Phi Phi, Koh Lanta, Koh Ngai, Koh Lipe. Najlepszy sezon ("High Season") w tym rejonie to połowa pażdziernika do połowy maja. 

W okresie wakacji szkolnych Waszych pociech (czerwiec - połowa wrzesnia) idealną pogodę gwarantuje Zatoka Tajska. To 3 wyspy: Koh Samui, Koh Phangan oraz Koh Tao. To rejon Tajlandii, gdzie z powodu specyficznych warunków pogodowych "High Season" występuje dwa razy w ciągu roku.

W efekcie "Krainia Uśmiechu" gwarantuje doskonałe, słoneczne wakacje w ciągu co najmniej 9 - 10 miesięcy w roku. Należy tylko umiejętnie wybrać odpowiedni rejon kraju.

 Warto też zwrócić uwagę na fakt, że "pora deszczowa" to nie odpowiednik naszej jesieni. W tym czasie intensywne, krótkotrwałe opady bywają najczęściej po południu. Zdarzają się też dłużej trwające noca. Praktycznie nieznane są deszcze kilkudniowe .

Generalnie - pora deszczowa oznacza, że w ogóle bywają opady.. Pora sucha znaczy, że czasem w ciagu długich tygodni nie spada kropla deszczu.